Postet nga: ambasadorët e Quint-it

Shtetet e Quint-it dalin me deklaratë për mandatin e Gjykatës Speciale

Shefat e misioneve të Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, përmes një deklarate të përbashkët kanë kërkuar ...

Ramosaj deklarohet pas takimit me ambasadorët e Quint-it

Kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj, është deklaruar pas takimit që e kishte me ambasadorët e vendeve të Quint-it në lidhje me rrugën e kontestuar Deçan-Plavë.

Pas zhvillimeve të fundit, Vjosa Osmani takon ambasadorët e Quint-it

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka njoftuar se ka pasur një takim me ambasadorët vendeve të QUINT-it.

Ambasadorët e Quint-it: Takimet me liderët politikë e institucionalë të Kosovës nuk sinjalizon miratim a mbështetje

Ambasadat e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe ShBA-së sot përmes një njoftimi kanë thënë se pjesëmarrja në takime me liderë të ndryshëm ...

Qeveria e re, Thaçi takohet me ambasadorët e Kuintit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ftuar sot përfaqësuesit e ambasadave të Kuintit dhe përfaqësuesen e BE-së, të cilët i ka njoftuar pë...

Ora dhe vendi i takimit LVV - LDK me ambasadorët e Quint-it

Takimi i sotëm i Lëvizjes Vetëvendosje(LVV) dhe LDK-së si dhe ambasadorëve të vendeve të Quint-it pritet të zhvillohet sot në ambientet e Kuvendit të Kosovë...