Tensionet në veri - Kurti në takim me ambasadorët e QUINT-it

KALLXO.com mëson se Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim ambasadorët e QUINT-it në Qeveri.

Takimi është duke vazhduar.

Edhe protestat e qytetarëve serbë të Kosovës janë duke vazhduar në veri të vendit.

Atje janë të pranishëm edhe KFOR-i dhe Policia e Kosovës.

Të gjitha raportimet për situatën në veri gjatë ditës së sotme i gjeni KËTU.

Situata në veri – Pamje