Postet nga: Ambasada e Gjermanisë në Prishtinë

Përfaqësuesi i ambasadës gjermane: BE-ja nuk është e plotë pa Ballkanin Perëndimor

Në ditën e dytë të Samitit Paqes dhe të Demokracisë, përfaqësuesi i Ambasadës së Gjermanisë Matthias Conrad, ka thënë se Bashkimi Evropian nuk është i ...

Ambasada e Gjermanisë mohon të ketë bojkotuar pritjen shtetërore për Ditën e Çlirimit

Ambasada gjermane në Prishtinë kanë konfirmuar se në pritjen zyrtare të organizuar nga Presidenca dhe Kryeministria për Ditën e Çlirimit më 12 qershor, kanë pasur përfaqësuesin e ...

Ambasada Gjermane e demanton lajmin rreth aplikimeve për viza të ushtarëve të Kosovës

Ambasada e Gjermanisë në Kosovë e ka demantuar lajmin e portalit “Albanian Post” rreth pretendimeve se qindra pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës kanë aplikuar pë...

Ambasada gjermane deklarohet lidhur me shitjen e termineve për vizë

KALLXO.com para disa ditësh ka raportuar se qytetarë të shumtë kanë paguar deri ne 500 euro për sigurim të terminit për vizë në ambasadën gjermane në ...

Prishtinë, dy të arrestuar për marihuanë e heroinë

Policia e Kosovës i ka arrestuar dy persona për posedim të drogës në Prishtinë, të mërkurën rreth orës 14:30.

Ambasada e Gjermanisë: Nga shkurti me formular të ri për vizë shengen

Ambasada e Gjermanisë në Prishtinë ka bërë të ditur se nga muaji shkurt do të ketë formular të ri për vizën e Shengenit.

Ikja e rinisë, për një vit afër 40 mijë kosovarë morën viza gjermane

Migrimi i qytetarëve të Kosovës drejt vendeve të Bashkimit Evropian mbetet njëra ndër sfidat më të mëdha më të cilat përballet vendi që nga ...