Postet nga: ali kutllovci

Paraburgim për të dyshuarin për posedim të drogës, prangave, fishekëve dhe sprejit

Gjykata e Mitrovicës ka miratuar kërkesën e Prokurorisë për paraburgim për të dyshuarin F.S. nga Vushtrria.

Prokuroria: Të akuzuarit fshehën marihuanën në radion e veturës

Një muaj paraburgim i është caktuar tre burrave të dyshuar për posedim e shitje të paautorizuar të lëndëve narkotike.

Vrasja e veteranit të UÇK-së, Fjalët e para të të dyshuarit "Unë hyna një gjak borxh"

Korab Imeri njëri nga të dyshuarit për vrasjen e veteranit të UÇK-së Ilir Zeqiri  ka deklaruar në gjykatë se nuk e kishte ditur planin e Halil Fejzë...

Broboniq: Burg për të akuzuarin që e plagosi në qafë kushëririn

Gjykata e Mitrovicës e ka dhënë verdiktin e saj për konfliktin në mes dy kushërinjve nga Broboniqi i Mitrovicës.

Kutllovci: Dje Vetëm Caktuam Zyrat në Gjykatën në Veri

Ali Kutllovci ish-ushtruesi i detyrës së kryetarit të Gjykatës Themelore në Mitrovicë tha për KALLXO.com se dje gjyqtarët që vepronin në Vushtrri nuk e nisë...

Kryetari i Gjykatës Kërkon Armë për Gjyqtarët që Kërcënohen

Kryetari i Gjykatës Kërkon Armë për Gjyqtarët që Kërcënohen

Kutllovci tha se Këshilli Gjyqësor i Kosovës duhet t’i pajisë me armë gjyqtarët që kanosen.

Kutllovci: Nuk e Dimë kur Vendosemi në Gjykatën e Veriut

Edhe pse është bërë një muaj prejse është dashur të fillojë zbatimi i marrëveshjes për drejtësi të arritur në dialogun e Brukselit, ushtruesi i detyrës ...

Gjyqtarët ‘Supermenë’ të Mitrovicës

Kështu ka deklaruar Ali Kutllovci, ushtrues i detyrës së Kryetarit të Gjykatës Themelore në Mitrovicë për emisionin “Drejtësia në Kosovë”.