Postet nga: aleksei navalny

Navalny po përjeton “probleme shëndetësore pas trajtimit të dyshimtë në burg”

Gjendja shëndetësore e liderit të burgosur opozitar rus, Aleksei Navalny, është përkeqësuar ndjeshëm pas asaj që zëdhënësja e tij, Kira Yarmysh, e ...

Navalny: Do të zhduket terri nga Rusia

Politikani opozitar rus, Aleksei Navalny, ka thënë se mbetet me shpresë që “hajnat” që po tentojnë të vjedhin shtetin e Rusisë nga banorët, do të dështojnë dhe ...

Avokatët rusë i bëjnë thirrje Putinit të ndalë “torturën” ndaj Navalnyt

Një grup i avokatëve rusë kanë kërkuar që t’i jepet fund “torturës flagrante” të liderit opozitar, Aleksei Navalny, që po mbahet në izolim në një burg ...

Navalny dërgohet në izolim të përhershëm

Lideri i burgosur i opozitës ruse Aleksei Navalny bëri të ditur të enjten se ai ishte transferuar përgjithmonë në një qeli izolimi që do të kufizonte kontaktin ...

Opozitari rus Navalny dënohet me nëntë vjet burgim

Udhëheqësi i opozitës ruse, Aleksei Navalny, u dënua me nëntë vjet burgim, për mashtrim dhe përbuzje të gjykatës në një burg të ...

Opozitari rus Navalny pret dënimin pasi gjykata e shpall fajtor për përvetësim

Një gjykatë në Rusi e ka shpallur fajtor politikanin opozitar, Aleksei Navalny nën akuzat për përvetësim, të cilat mund t’ia shtojnë atij edhe një dekadë ...

Opozitari rus bën thirrje për më shumë protesta kundër luftës në Ukrainë

Politikani opozitar rus i burgosur, Aleksei Navalny, ka bërë thirrje për protesta këtë fundjavë kundër pushtimit të paprovokuar të Ukrainës nga Moska për të ...

“Putini nuk është Rusi” – Navalny bën thirrje për protesta ditore

Lideri i burgosur opozitar i Rusisë, Aleksei Navalny ka bërë thirrje për protesta ditore pas vendimit të Moskës për të pushtuar Ukrainën, duke thënë ...