Postet nga: aleksei navalny

Paralajmërohen protesta masive në Rusi “për ruajtjen e jetës së Navalnyt”

Ekipi i kritikut të burgosur të Kremlinit, Aleksei Navalnyt, ka bërë thirrje të dielën për mbajtje të protestave masive në Rusi, javën e ardhshme, pasi mjekë...

Mjekët paralajmërojnë se Navalny mund të vdesë shpejt

Presidenti amerikan Joe Biden e ka konsideruar gjendjen e kritikut të Kremlinit Aleksei Navalny “të padrejtë”, pasi mjekët dhe zëdhënësja e Navalnyt kanë paralajmëruar se ...

Navalny nga burgu: Më kërcënuan se do të më ushqejnë me forcë

Lideri i opozitës ruse, Aleksei Navalny, tha të premten se autoritetet e burgut e kanë kërcënuar se do ta ushqejnë me forcë, nëse nuk e ndë...

Një komision mbikëqyrës rus viziton Navalnyn

Anëtarët e Komisionit të Mbikëqyrjes Publike në rajonin Vladimir, janë takuar me liderin opozitar rus, Aleksei Navalny, i cili gjendet në burg. Ky takim erdhi pasi Navalny ë...

Navalny e quan “kamp përqendrimi” burgun ku ndodhet

Udhëheqësi i opozitës ruse, Aleksei Navalny, konfirmoi zhvendosjen e tij në një burg në qytetin Pokrov.

Rasti Navalny: Priten sanksione të SHBA-së dhe BE-së kundër Rusisë

Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian pritet të ndërmarrin veprime të koordinuara kundër Rusisë, për shkak të helmimit dhe ndalimit të udhëheqësit të opozitës, ...

Gjykata në Moskë refuzon apelin e Navalnyt

Një gjykatë në Moskë ka refuzuar të shtunën apelin e liderit opozitar rus, Aleksei Navalny kundër dënimit me burgim.

Mijëra persona ndalohen në marshet për lirim të Navalnyt

Mijëra persona ndalohen në marshet për lirim të Navalnyt

Mijëra rusë janë ndaluar në gjithë Rusinë, pas protestave në të cilat është bërë thirrje për lirim të liderit opozitar Aleksei Navalny, ndërkohë që policia ka ...