Postet nga: aleksei navalny

Një vit pas burgosjes, Navalny po jeton në “ferr të gjallë”

Organizata ndërkombëtare për të drejta të njeriut, Amnesty International, është duke shënuar përvjetorin e parë të arrestimit të kritikut të Kremlinit, Aleksei Navalny me thirrje ...

Navalny fiton çmimin Sakharov

Udhëheqësi i burgosur i opozitës ruse, Aleksei Navalny, fitoi Çmimin Sakharov për Lirinë e Mendimit.

Burgu rus e quan Navalnyn “terrorist”

Udhëheqësi i opozitës në Rusi, Aleksei Navalny, tha se zyrtarët e burgut e kanë shpallur atë “person që përkrah ideologji ekstremiste dhe terroriste”.

Merkel i bën thirrje Putinit që ta lirojë Navalnyn

Në përvjetorin e parë të helmimit të opozitarit rus, Aleksei Navalny, kancelarja gjermane, Angela Merkel i ka bërë thirrje presidentit rus, Vladimir Putin që ta lirojë atë nga ...

Rrjeti i zyrave të Navalnyt përfshihet në listën "ekstremiste dhe terroriste"

 

Navalny i jep fund grevës së urisë

Lideri i opozitës ruse, Aleksei Navalny, njoftoi se do ta përfundojë grevën e tij të urisë.

Mbi 1,700 mbështetës të Navalnyt u arrestuan anembanë Rusisë

Më shumë se 1.700 protestues janë arrestuar nga policia ruse në të gjithë vendin gjatë protestave për lirimin e liderit të burgosur të opozitës, Aleksei Navalny.

Gjendja e Navalnyt, “e kënaqshme”

Gjendja e Navalnyt, “e kënaqshme”

Shërbimi i burgjeve në Rusi tha se udhëheqës i opozitës, Aleksei Navalny, do të transferohet në spitalin e një qendre korrektuese, pranë asaj ku ndodhet tani.