Postet nga: Albin kurti dhe Isa Mustafa

Mocioni i mosbesimit, çka thotë Kushtetuta?

Me një të tretën e deputeteve të përgjithshëm të kuvendit të Kosovës apo me nënshkrimet e 40 deputeteve të Kuvendit të Kosovës mund të kë...

Vetëvendosje: Vazhdon angazhimi për qeverinë e re, LDK-së ia kemi bërë 9 oferta

Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate ka thënë se po vazhdon angazhimi për formimin e qeverisë së re.

Takimi i sotëm LVV-LDK pa marrëveshje, takimi i nesërm në prani të ambasadorëve të Quint-it

Takim i sotëm LVV-LDK për arritjen e marrëveshjes për koalicionin qeverisës ka përfunduar pa rezultat.

Bisedime tjera LVV-LDK priten në fundjavë

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje pritet që të mbajnë një takim në fundjavë në përpjekjet e tyre për arritjen e marrëveshjes pë...

Vetëvendosje deklarohet pas takimit Kurti-Mustafa

Lëvizja Vetëvendosje është deklaruar në lidhje me takimin e liderit të saj, Albin Kurti dhe liderit të LDK-së, Isa Mustafa, që përfundoi para pak çasteve.

Nuk dihet nëse VV-LDK sot do t’u rikthehen takimeve të 'shpeshta'

Përfaqësues të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës nuk dihet nëse edhe sot do të zhvillojnë ndonjë takim, në përpjekje për ...

VV - LDK, nga 'harmonizimi' te kushtëzimet

Lëvizja Vetëvendosje (VV) dhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) nuk po arrijnë dot që të finalizojnë koalicionin e përbashkët qeverisës, ndonëse nënshkrimi ...

VV-LDK takohen sot në zyret e Kuvendit për koalicionin

Dy partitë, deri dje opozitare tani fituese të zgjedhjeve të 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës,do të takohen sot në ora 16:00 në ambientet e ...