Postet nga: Aksioni

Aksion i policisë në veri, konfiskohen armë dhe municione

Njësiti i antidrogës në Policinë e Kosovës ka zhvilluar sot në operacion policor në Mitrovicë.

Katër të arrestuar  në një ‘ sallon masazhi’, e  përfshirë një zyrtare e ATK-së

Katër persona janë vënë nën pranga nën dyshimet se kanë kryer disa vepra penale, duke përfshirë keqpërdorim të detyrës zyrtare nga një zyrtare ...

Paraburgim për të arrestuarit lidhur me vrasjen e Ivanoviqit

Gjykata Themelore e Prishtinës, ua ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh tre të arrestuarve lidhur me vrasjen e Oliver Ivanoviqit.

Prokuroria tregon me urdhër të kujt u realizua aksioni në veri në lidhje me vrasjen e Oliver Ivanoviqit

Katër persona nga veriu i Mitrovicës janë arrestuar me urdhër të Prokurorisë Speciale.

Pas aksionit të Policisë, flet për KALLXO avokati i Oliver Ivanoviqit

Pas arrestimeve të sotme në veri, rreth rastit të vrasjes së politikanit serb, Oliver Ivanoviq për KALLXO.com ka folur avokati Nebojsha Vlajiç.

AMC organizon festën bamirëse 'Lets dance'

Për të katërtin vit me radhë Aksioni për Nëna dhe Fëmijë organizon ngjarjen “Let’s dance” gjatë së cilës mblidhen fonde për shë...

KEK-u përkrahë fuqishëm aksionin e qeverisë 'TA PASTROJMË  KOSOVËN'

Në kuadër të aksionit të qeverisë respektivisht MMPH, që në orën tetë të mëngjesit ekskavatorët e KEK-ut filluan largimin e deponive ilegale në pjesë të ndryshme ...

17 të arrestuar për vepra penale që lidhen me prostitucionin

17 persona janë vënë në pranga pas një operacioni policor nën dyshimet e veprave Mundësim ose Detyrim në Prostitucion’’ ,,,Ofrim i lokaleve për Prostitucion’’ e të tjera.