Postet nga: aksidente trafiku

Gjatë muajve të pandemisë u zvogëlua numri i aksidenteve në Kosovë

Janë bërë rreth katër muaj që kur u shfaqën rastet e para me COVID-19 në Kosovë.

Rrugët e vdekjes në Prizren

“Biraq”, “Giri”, fshati Vlashnje e fshati Landovicë, janë disa nga rrugët në rajonin e Prizrenit, në të cilat disa persona vdiqën në aksidente trafiku.

“Rrugët e rrezikshme” në rajonin e Gjakovës

Janë disa rrugë në rajonin e Gjakovës, rajon ky i cili përfshin edhe komunat Rahovec dhe Malishevë, të cilat llogariten si pika të zeza për shkak të ...

42 aksidente trafiku në 24 orët e fundit

Pas një stuhie shiu, mbrëmë në orët e mbrëmjes në Kosovë kanë nisur reshje të mëdha të borës.

Që nga paslufta në aksidente trafiku humbën jetën 2,523 persona

Si pasojë e aksidenteve në trafik, që nga mbarimi i luftës (1999-2019), në Kosovë kanë humbur jetën 2523 persona. Këto të dhëna janë publikuar nga Policia e ...

Statistikat e policisë, 99 aksidente trafiku në 24 orët e fundit

Policia e Kosovës ka njoftuar se vetëm gjatë 24 orëve të fundit, kanë ndodhur 99 aksidente trafiku, në të gjithë territorin e Kosovës. 25 aksidente kanë qenë me persona ...

Përgjaken rrugët e Kosovës 2 të vdekur mbi 15 janë lënduar në 8 orët e fundit

E hëna ka qenë një ditë e përgjakshme për pjesëmarrësit në trafik, në më pak se 8 orë në Kosovë si pasojë e aksidenteve kanë vdekur ...

Policia shqiptoi më shumë se 1 mijë gjoba për 24 orë

Policia e Kosovës ka njoftuar se vetëm në 24 orët e fundit ka shqiptuar gjithsej 1,317.00 tiketa trafiku për shkelje të ndryshme nga ana e shoferëve.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!