Postet nga: AGK

Sulmohet në Mitrovicë të Veriut kameramani Jetmir Muji, AGK dënon sulmin

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), e ka dënuar ashpër sulmin ndaj kameramanit të portalit ‘Insajderi’, në veri të Mitrovicës.

Rrëfimi i papërfunduar...

Krimet ndaj gazetarëve ndërmjet viteve 1998 dhe 2005 në Kosovë nuk janë zbardhur ende.

Rrëfimi i papërfunduar - LIVE

Sonte, më 2 nëntor, në Ditën Ndërkombëtare të Mosndëshkimit të Krimeve ndaj Gazetarëve, në emisionin "Kallxo Përnime" po transmetohet dokumentari “Rrëfimi i papë...

AGK dënon thirrjen për linçim të dy gazetarëve të T7 nga deputeti i LVV-së, Salih Zyba

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) ka reaguar ndaj një video të publikuar nga deputeti i Vetëvendosjes, Salih Zyba, në të cilën shihen dy gazetarët ...

Nevoja që gazetarët e Kosovës të pajisen me mjete mbrojtëse

Legjislacioni burokratik, mundësitë financiare, qasja e limituar në edukim, i kanë vendosur gazetarët e Kosovës në rrezik për jetën.

AGK dënon kërcënimin ndaj gazetares së ‘Gazetës Shneta’

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka njoftuar se gazetarja e mediumit “Gazeta Shneta”, Diellza Luzha, është kërcënuar nga njëri shofer i autoambulancës në Spitalin ...

AGK dënon kërcënimin ndaj gazetares së KALLXO.com

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka reaguar në lidhje me publikimin e videos të KALLXO.com ku dëgjohet një shofer i autobusit, menjëherë pasi të një...

Zëdhënësja e LDK-së: Sulmi ndaj mediave është shndërruar në mjet komunikimi nga pushteti politik

Zëdhënësja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, (LDK), Sibel Halimi ka thënë se sulmi ndaj medieve është shndërruar në mjet komunikimi nga pushteti politik.