Postet nga: agim veliu

Veliu: Vjosa Osmani i ka sjellë dëme LDK-së  

Ish-kryetari i degës së LDK-së në Podujevë, Agim Veliu ka thënë se Vjosa Osmani i ka sjellë dëme kësaj partie.

Agim Veliu: Nuk kam pasur asnjë ftesë nga dikush në LDK që të marrë pjesë në tubime elektorale

Ish-kryetari i degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Podujevë, Agim Veliu ka thënë se gjatë dy rundeve të zgjedhjeve lokale nuk ka marrë asnjë ftesë nga ...

Agim Veliu: Unë e kam nënshkruar vendimin për reciprocitetin me targat

Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka thënë se vendimi i Qeverisë për reciprocitet me targa të automjeteve që vijnë nga Serbia, ka qenë vendim i ...

Abdixhiku mbledh LDK në Podujevë, Agim Veliu nuk shihet askund

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku sot mblodhi strukturat e partisë në Podujevë.

Agim Veliu, ankesë drejtuar LDK-së: Vendimi përçarës i Kryesisë “CERTIFIKATË E MOSMIRËNJOHJES”

Ish kryetari i degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Podujevë, Agim Veliu është ankuar gjatë ditës së sotme ndaj një vendimi të datës 9 qershor, ku ...

Reagon Agim Veliu pas shkarkimit: Vendimi i Abdixhikut është i pavlerë dhe joligjor

Pak ditë pasi kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, e ka shkarkuar nga pozita e kryetarit të degës në Podujevë, Agim Veliu ka bërë të ditur sot se e ...

Lumir Abdixhiku ia lë 'shenjën e pestë' Agim Veliut, e 'shkarkon' edhe në Podujevë

Për më shumë se një vit, deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës,  Agim Veliu i ka rënë të shkarkohet 5 herë nga pozitat që ka mbajtur si brenda ...

LDK shkarkon Agim Veliun nga kryetari i degës në Podujevë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka deklaruar se Agim Veliu nuk do të jetë më kryetar i degës së LDK-së në Podujevë. Kompetencat tani i ...