Postet nga: agim veliu

Nuk mbahet mbledhja e Komisionit për Media në të cilin do raportonte KPM

Mbledhja e Komisionit për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal nuk do të mbahet për shkak se nuk ka kuorum.

Agim Veliu e quan të manipuluar procesin zgjedhor të LDK-së në Podujevë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ish-kryetar i degës së kësaj partie në Podujevë, Agim Veliu, ka reaguar pas zgjedhjes së Ekrem Hysenit si kryetar dege.

LDK nuk përkrah Projektligjin për Zyrtarët Publikë

Agim Veliu nga Lidhja Demokratike e Kosovës tregoi se kjo parti nuk e përkrah dhe nuk do ta votojë Projektligjin për Zyrtarët Publikë në formën ...

Të arrestuarit për fajde në rastin 'Brezovica' në foto me disa politikanë kosovarë (FOTO)

KALLXO.com dje ka raportuar se si vëllezërit Gëzim dhe Salih Sinani, të arrestuarit e dyshuar për veprën penale të fajdeve, në një aheng në ...

Veliu e quan ‘klandestin’ Kuvendin e jashtëzakonshëm të LDK-së në Llap

Ish-kryetari i degës së Lidhjes Demokratike në Llap, Agim Veliu, e ka quajtur klandestin Kuvendin e jashtëzakonshëm të degës së LDK-së në Podujevë.

Ekrem Hyseni zgjidhet kryetar i LDK-së në Llap, Agim Veliu reagon ashpër

Ekrem Hyseni është zgjedhur kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, dega në Podujevë.

Veliu - Abdixhikut: Tinejxher politik që hyri nga dritarja në LDK

Një mal me kritika ish-nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka adresuar për kryetarin aktual të kësaj partie, Lumir Abdixhiku.

Veliu: Vjosa Osmani i ka sjellë dëme LDK-së  

Ish-kryetari i degës së LDK-së në Podujevë, Agim Veliu ka thënë se Vjosa Osmani i ka sjellë dëme kësaj partie.