Postet nga: Agim ademi

Lirohen nga akuzat ish drejtori dhe tre inspektor të Urbanizmit në Gjilan

Ish-drejtori i Urbanizmit në Komunën e Gjilanit, Valon Shefkiu dhe ish inspektorët Merita Cana - Shabani, Shkëndije Mahmuti – Hajdini dhe Baki Azemi janë liruar nga akuza e ...

Fillon gjykimi ndaj të akuzuarve se para 18 viteve ia morën pa dëshirë fëmijën nënës

Ruzhdi Faiki i cili akuzohet se ka kryer veprën penale të trafikimit me njerëz si dhe Reqibe Amidi e cila akuzohet se në mënyrë të kundërligjshme ...

Dëshmitari rrëfen momentin e vrasjes nga ish-zyrtari policor

Ish-zyrtari policor Vllaznim Hamdia, i akuzuar për vrasje të rëndë ka dalur para gjykatësit në Gjilan për t`u përballur me akuzën e Prokurorisë ...

Ademi për ‘Tutto Sport’: Spanja duhet të respektojë vlerat tona, Serbinë e presim në Prishtinë

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka dhënë një intervistë për gazetën e njohur italiane “Tutto Sport”, para ndeshjes ndaj Spanjës, ...

Dështon seanca ndaj kryetarit të Federatës së Futbollit pasi gjendet jashtë vendit

Ka dështuar të mbahet seanca ndaj Agim Ademit, kryetarit të FFK-së.

Gjykimi ndaj ish Komandantit të stationit Policor në Gjakovë

Dështon seanca ndaj ish-komandantit të stacionit Policor në Gjakovë

Kristë Gjokaj, major në Policinë e Gjakovës dhe ish- komandant i Stacionit të Policisë në Gjakovë, Bekim Preqi, kapiten, si dhe zyrtarët policorë, Gëzim Biblekaj, Agron Idrizi, ...

Nuk nis rigjykimi për punët e pakryera në komunën e Vitisë, i akuzuari në Zvicër

Në Gjykatën e Gjilanit ka dështuar të nisë rigjykimi ndaj Florim Ramës, Valdet Xoxës dhe Sami Mjakut, të akuzuar për keqpërdorim të pozitës ...

Gjilan - I akuzuari për vrasje në tentativë nuk i përgjigjet Gjykatës

Seanca ndaj të akuzuarve për vrasje në tentativë ka dështuar të mbahet në Gjykatën e Gjilanit.