Postet nga: Agim ademi

Dëshmitari rrëfen momentin e vrasjes nga ish-zyrtari policor

Ish-zyrtari policor Vllaznim Hamdia, i akuzuar për vrasje të rëndë ka dalur para gjykatësit në Gjilan për t`u përballur me akuzën e Prokurorisë ...

Ademi për ‘Tutto Sport’: Spanja duhet të respektojë vlerat tona, Serbinë e presim në Prishtinë

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka dhënë një intervistë për gazetën e njohur italiane “Tutto Sport”, para ndeshjes ndaj Spanjës, ...

Dështon seanca ndaj kryetarit të Federatës së Futbollit pasi gjendet jashtë vendit

Ka dështuar të mbahet seanca ndaj Agim Ademit, kryetarit të FFK-së.

Gjykimi ndaj ish Komandantit të stationit Policor në Gjakovë

Dështon seanca ndaj ish-komandantit të stacionit Policor në Gjakovë

Kristë Gjokaj, major në Policinë e Gjakovës dhe ish- komandant i Stacionit të Policisë në Gjakovë, Bekim Preqi, kapiten, si dhe zyrtarët policorë, Gëzim Biblekaj, Agron Idrizi, ...

Nuk nis rigjykimi për punët e pakryera në komunën e Vitisë, i akuzuari në Zvicër

Në Gjykatën e Gjilanit ka dështuar të nisë rigjykimi ndaj Florim Ramës, Valdet Xoxës dhe Sami Mjakut, të akuzuar për keqpërdorim të pozitës ...

Gjilan - I akuzuari për vrasje në tentativë nuk i përgjigjet Gjykatës

Seanca ndaj të akuzuarve për vrasje në tentativë ka dështuar të mbahet në Gjykatën e Gjilanit.

Kosova premton se nuk do ketë abuzime raciste në ndeshjen me Anglinë

Përpara vizitës së ekipit kombëtar të Anglisë në Prishtinë për një ndeshje në nëntor, autoritetet e futbollit kosovar thanë se kanë zero tolerancë ndaj çdo ...

Nuk mbahet seanca ndaj të akuzuarve për vjedhje të të dhënave bankare

Në Gjykatën e Gjilanit ka dështuar të mbahet seanca për hyrje në sistemet kompjuterike dhe falsifikim të letrave me vlerë.