Postet nga: Aderimi

I akuzuari për veteranët e rrejshëm aderon në partinë e Kadri Veselit

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës e ka bërë luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar si moto të fushatës së tij parazgjedhore për ...

Ramiz Lladrovci bën hajgare me aderimin e Agim Bahtirit në LVV

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka ironizuar aderimin e Kryetarit të Mitrovicës i cili gjatë ditës së djeshme aderoi nga Aleanca Kosova e Re në ...

VIDEO - Agim Bahtiri tregon arsyen e aderimit në VV

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, që sot ndërroi partinë nga AKR në VV ka treguar arsyen se pse iu bashkua subjektit të Albin Kurtit.

PDK-së thotë se ia mori një kuadër partnerit qeverisës - AAK-së

Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) i janë bashkuar sot dy anëtarë të cilët janë Samir Bytyqi, dhe Besmir Gegaj nga Suhareka. Siç njofton PDK, Samir Bytyqi ishte ...

Nismës i bashkohet regjisori i njohur

Nismës Socialdemokrate nga sot i është bashkuar edhe regjisori i njohur, Ben Apolloni. Në mjediset e selisë qendrore, mirëseardhje Apollonit i kanë uruar kryetari i Nismës, Fatmir ...

VV: 32 anëtarë të PDK-së në Prizren aderuan në Vetëvendosje

Lëvizja Vetëvendosje në Prizren ka njoftuar se asaj i janë shtuar 32 anëtarë të rinj, të cilët vijnë nga PDK-ja.

Veliu Komenton Mundësinë e Aderimit të Shpend Ahmetit në LDK

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu është deklaruar lidhur me gatishmërinë e kësaj partie për të pranuar Shpend Ahmetin i cili u dorë...

Resul Sinani Aderon në Nismën Socialdemokrate

Moderatori i Radio Televizionit të Kosovës, Resul Sinani ka njoftuar se do të fillojë karrierë politike në partinë Nisma Socialdemokrate.