Postet nga: 20 vjetori

Ambasada amerikane: ShBA është përjetësisht mirënjohëse ndaj Kosovës për angazhimin kundër terrorizmit

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë ka thënë se ShBA është përjetësisht mirënjohëse ndaj Kosovës për angazhimin kundër terrorizmit për ...

20-vjetori i sulmeve terroriste në ShBA

11 shtatori i vitit 2001, është dita kur bota u trondit nga sulmet terroriste që u bënë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku mbetën të vrarë 2 mijë e 997 ...

Clinton: Unë e dua këtë vend, është nder për mua të jem këtu

Ish-Presidenti i ShBA-ve, Bill Clinton në fjalimin e mbajtur në ceremoninë qendrore për 20 vjetorin e çlirimit ka falënderuar për pritjen e ngrohtë që i ka bërë ...

Gjenerali i NATO-s kujton shpresat dhe tmerret e fillimit të misionit në Kosovë

Gjeneral majori Lorenzo D'Addario, i cili u vendos për herë të parë në Kosovë pasi trupat e NATO-s u vendosën aty dy dekada më parë dhe tani drejton ...

Palmer: ShBA s'mund të ju ndihmojë më, duhet të punoni më shumë

Zëvendësndihmësi i Sekretarit Amerikan të Shtetit, Matthew Palmer, në ceromoninë qendrore të 20-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë tha se qëllimi i intervenimit ishte ...

Haradinaj me mesazh për Thaçin rreth ‘ndryshimit të kufijve’

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, gjatë ceremonisë qendrore për 20 vjetorin e çlirimit tha se për shumë kohë populli i Kosovës e ka kërkuar lirinë.

Edi Rama i pakënaqur në ceremoninë e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është ndarë i pakënaqur në manifestimin qendror të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës i cili u mbajt në sheshin qendror të Prishtinë...

Agjenda e Ceromonisë Shtetërore për 20 vjetorin e hyrjes së NATO-s

Edhe sot do të vazhdojë Ceremonia Shtetërore për Shënimin e 20-vjetorit të Hyrjes së Trupave të NATO-s në Kosovë.