Postet nga: 20 vjet çlirim

Albin Kurti nderon vëllain dëshmor të Ramush Haradinajt

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe bashkëpartiakë të tij kanë bërë homazhe këtë të diel për 20 vjetorin e çlirimit të Pejës.

A duhet të jetë festë zyrtare 12 qershori - Dita e Çlirimit?

Këtë 12 qershor (e mërkurë) u kremtua 20 vjetori i çlirimit, datë kjo e cila nuk është festë zyrtare në Republikën e Kosovës, por i përket festave ...

Gjuriq për kremtën e 20 vjetorit të çlirimit: Ballo cinikësh dhe vampirësh

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq e ka quajtur “ballo cinikësh dhe vampirësh”, tubimin qendror në Prishtinë për 20 vjetorin ...

Thaçi: FSK është forcë profesionale dhe me standarde të NATO-s

Në vazhdimin e festimeve për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, Presidenti Hashim Thaçiiu drejtua ushtarëve të FSK-së.

Protokolli i Shtetit: Mustafa e Kurti ishin të ftuar në tubimin qendror për 20 vjetorin e çlirimit

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa dhe ai i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nuk janë parë të kenë qenë të pranishëm në tubimin qendror për 20 vjetorin e ç...

FSK parakalon në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës

Forca e Sigurisë së Kosovës do të parakalojnë në kazermën “Adem Jashari” për nder të 20-vjetorit të çlirimit të vendit.

Fotogaleri – Tubimi qendror për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës

Për nder të shënimit të 20 vjetorit të çlirimit, në sheshin “Skenderbeu” në Prishtinë është mbajtur tubimi qendror i përvjetorit jubilar të hyrjes së trupave të NATO-s në ...

Haradinaj me mesazh për Thaçin rreth ‘ndryshimit të kufijve’

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, gjatë ceremonisë qendrore për 20 vjetorin e çlirimit tha se për shumë kohë populli i Kosovës e ka kërkuar lirinë.