Postet nga: 11- shtatori

Kurti bën homazhe në përvjetorin e 22-të të sulmeve të 11 Shtatorit në SHBA

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla Schwarz dhe zëvendës ambasadoren e Shteteve të ...

Njëzet e dy vjet nga sulmet që tronditën botën

Mëngjesin e 11 shtatorit, 2001, banorët e Nju Jorkut po bëheshin gati të nisnin ditën, kur një avion i rrëmbyer goditi qëllimisht njërën kullë ...

Homazhe në përvjetorin e 21-të të sulmeve të 11 shtatorit

Shtetet e Bashkuara shënojnë të dielën 21-vjetorin e sulmeve më të mëdha terroriste në tokën e tyre.

Afganistani 20 vjet pas sulmeve terroriste të 11 shtatorit

Njëzet vjet pasi Shtetet e Bashkuara dhe NATO i rrëzuan nga pushteti, talebanët janë rikthyer. Por siç njofton korrespondentja e Zërit të Amerikës, Ayesha Tanzeem, ...

Ambasada amerikane: ShBA është përjetësisht mirënjohëse ndaj Kosovës për angazhimin kundër terrorizmit

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë ka thënë se ShBA është përjetësisht mirënjohëse ndaj Kosovës për angazhimin kundër terrorizmit për ...

Kosova nderon viktimat e 11 Shtatorit

Republika e Kosovës organizon aktivitete të ndryshme në nderim viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 që ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

VIDEO: Ndizen qirinj në nderim të viktimave të 11 Shtatorit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, bashkë me anëtarë të kabinetit të tij e bashkëpunëtorë, kanë ndezur qirinj në shenjë nderimi për viktimat e sulmeve terroriste ...

Amerikanët shënojnë 17-vjetorin e sulmeve të 11 shtatorit

Amerikanët do të shënojnë sot 17-vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit, 2001, me ceremoni përkujtimore në vendin e Qendrës Botërore Tregtare në Nju Jork dhe në ...