Postet nga: 17 shkurti

Ndriçohet Birra Peja për 16-Vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Për të nderuar 16-vjetorin e pavarësisë së Kosovës, Birra Peja ndriçoi fabrikën e saj me flamurin e Kosovës, duke përcjellë një mesazh të ...

16 vjet nga shpallja e pavarësisë, kjo është agjenda e institucioneve

Republika e Kosovës sot, 17.02.2024, shënon 16 vjetorin e shpalljes së pavarësisë.

Presidenti italian uron Ditën e Pavarësisë së Kosovës, kërkon normalizimin e raporteve me Serbinë

Presidenti i Italisë, Sergio Mattarella, e ka uruar presidenten e vendit, Vjosa Osmani, për 16-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Festa e Pavarësisë, ekspozitë përbashkët e nxënësve nga Kosova e Shqipëria

Mbi 100 piktura të punuara nga nxënësit e shkollave nga Kosova dhe Shqipëria janë ekspozuar sot në hollin e Bibliotekës Kombëtare të Kosovës, “Pjetër ...

Veseli uron 17 Shkurtin një ditë para kohe

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli ua ka uruar qytetarëve 17 Shkurtin, Ditën e Pavarësisë së Kosovës, një ditë para kohe.

Tirana feston 17 shkurtin, flamuri kosovar vendoset pranë Bashkisë së Tiranës

Kryeqyteti i Shqipërisë, Tirana, ka marrë ngjyrat e flamurit të Kosovës, e cila së shpejti do ta festojë 12 vjetorin e Pavarësisë.

Në Prekaz, në Ditën e Pavarësisë

Qytetarë nga të gjitha vendet e Kosovës kanë vizituar memorialin e familjes Jashari në Prekaz të Skenderajt.

Rita Ora në Takim te Ramush Haradinaj

Këngëtarja me famë botërore, me origjinë nga Kosova, Rita Ora pritet që nesër të performojë për nder të dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovë...