Postet nga: 1 Tetori

37 mijë qytetarë janë vaksinuar deri më sot në Kosovë

Gjatë ditës së sotme janë vaksinuar 165 persona  në Qendrën e Vaksinimit “1 Tetori” në Prishtinë ndërsa rreth 2100 në tërë Kosovën

Pas kaosit të djeshëm, kjo është situata te Qendra e vaksinimit '1 Tetori'

Situata në Qendrën e Imunizimit në Prishtinë sot është e qetë përkundër dje kur u raportuan tollovi e turma të mëdha qytetarësh.

FOTO: Vendosen rrethoja te salla "1 Tetori"

Në oborrin e sallës “1 Tetori”, e cila aktualisht është duke u shfrytëzuar si Qendër e Imunizimit të qytetarëve me vaksinën anti COVID-19 janë vendosur rrethoja ...

Abdixhiku e quan papërgjegjësi grumbullimin e njerëzve te salla “1 Tetori”

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës e ka quajtur papërgjegjësi grumbullimin e njerëzve të Qendra e Imunizimit te salla “1 Tetori”.

Vaksinohen me Pfizer afër 2,000 profesionistë shëndetësorë

Menaxheri i Qendrës së Imunizimit në sallën “1 tetori”, Niman Bardhi, ka thënë se afër 2,000 profesionistë shëndetësorë janë vaksinuar me vaksinën Pfizer.

Në pritje të vaksinimit kundër COVID-19, grumbull i qytetarëve te salla "1 Tetori" (FOTO)

Para derës së sallës "1 Tetori" në Prishtinë, aty ku po bëhet vaksinimi i qytetarëve me vaksinën kundër COVID-19, shihet një grumbull i qytetarëve ...

Përgatitet salla 1 Tetori për vaksinim të qytetarëve kundër COVID-19 (VIDEO)

Që nga ora 8:00 në mëngjes, dyert e sallës 1 Tetori në Prishtinë janë hapur për personelin shëndetësor të cilët janë duke përgatitur vendin pë...

Dita e Prishtinës rikthen në skenë grupin ‘Gjurmët’

Me moton "Kur kanga dhe dashnia u kthyen në qytet’, grupi legjendar kosovar “Gjurmët’ do të mbajë nesër mbrëma koncert në Sallën  “1 Tetori”, në Prishtinë.