array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(35) "https://kallxo.com/shendeti/fitnes/"
 }
}

Mbingarkohet Klinika e Pediatrisë, për 1 javë u trajtuan 1 mijë e 163 fëmijë

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (ShSKUK) ka njoftuar se Klinika e Pediatrisë është mbingarkuar.

Garuesit e bodybuildingut dhe fitnesit i fitojnë dy medalje te arta dhe dy të argjendta në Kampionatin Ballkanik

Garuesit e bodybuildingut dhe fitnesit i kanë sjellë Kosovës katër medalje, dy të arta dhe dy të argjendta në Kampioantin Ballkanik i cili u mbajt në Severin të ...

Ushtrimet rrisin rrezikun e sëmundjes së neuroneve motorike, tregon studimi

Ushtrimet e rregullta dhe të mundimshme rrisin rrezikun e sëmundjes së neuroneve motorike te njerëzit që janë gjenetikisht të cenueshëm.

A duhet bërë ushtrime personat me COVID-19?

Në programin e më mëngjesit “Për ditë të mbarë” sot u diskutua për rolin e madh që ka fitnesi i shoqëruar bashkë me ushqimin e shë...

Trajneri i fitnesit Bardhi Uka: Çka të hamë gjatë Ramazanit dhe cilat janë përfitimet nga agjërimi?

Gjatë muajit të Ramazanit personat që merren me sport, sidomos ata që merren me fitnes, janë në dilema se çfarë ushqimi të hanë.

Fitnesi në karantinë: Cili ushtrim në shtëpi e zëvendëson vrapin

Shkaku i pandemisë së COVID -19, janë mbyllur të gjitha palestrat sportive, duke bërë q shumë sportist të humbasin ushtrimet e tyre që i kanë praktikuar rregullisht në palestra.