array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(33) "https://kallxo.com/ligji/gjykata/"
 }
}

'Ma keni marrë djalin prej gjini' - Çka ndodhi në seancën për vrasjen e babait dhe të birit në Gradicë?

Rasti i vrasjes së dyfishtë të babait dhe birit të tij 15-vjeçar në Gradicë të Drenasit më 2021, ka arritur në Gjykatën e Apelit.

Iu bllokuan llogaritë bankare, Telekomi kërkon shkarkimin e përmbaruesit Irfan Kërçagu

Telekomi i Kosovës, nëpërmjet një komunikate për media ka bërë të ditur se menaxhmenti i ndërmarrjes, më 29.02.2024 është njoftuar për bllokim të llogarive ...

‘Atë duhet me ngreh zhag nëpër asfalt, deri të ia qesim eshnat në tokë’ – Deklarata që e solli në Gjykatë akuzuarin për kanosje ndaj Mimoza Kusarit

Fjalët që i kishte thënë në një emision televiziv më 14.07.2023, e sollën para Gjykatës, të akuzuari Emin Lati për t’u ballafaquar me deputeten Miomza ...

Për herë të katërt radhazi shtyhet gjykimi ndaj ministrit Xhelal Sveçla dhe të tjerëve për hedhje të gazit lotsjellës

Për herë të katër me radhë nuk ka arritur të mbahet gjykimi ndaj ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe deputetëve Salih Zyba, Fitore ...

Gjykata e Apelit ia ul dënimin me burg ish-gjyqtarit Sali Berisha, i akuzuar për marrje ryshfeti

Gjykata e Apelit ia ka ulur dënimin ish-gjyqtarit Sali Berisha, i akuzuar për marrje ryshfeti.

Gjykata e Prishtinës reagon për gjuhën fyese ndaj gjyqtares që e liroi Glauk Konjufcën

Gjykata e Prishtinës ka reaguar ndaj postimeve me etiketime dhe fjalor fyes ndaj gjykatës dhe gjyqtares Edita Çanta, në lidhje me shpalljen e aktgjykimit lirues ndaj Glauk Konjufcë...