array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(33) "https://kallxo.com/ligji/gjykata/"
 }
}

Shtyhet seanca për falsifikim të dokumenteve në tenderin 800 mijë euro për renovimin e objektit të PSRK-së

Dështoi seanca gjyqësore e caktuar kundër Tahir  Sopës i cili dyshohet për korrupsion , si pasojë e mungesës së përpiluesit të kërkesës ...

Gjykimi i ish-inspektorëve të Prishtinës, mungon një avokat, nuk mbahet seanca

Në Gjykatën e Prishtinës ka dështuar të mbahet seanca gjyqësore ndaj ish-inspektorit të Komunës së Prishtinës, Ismet Haliti, i cili po akuzohet për ...

Padia ndaj Komunës së Prishtinës, Faruk Kukaj kërkon kompensim të dëmit dhe mbrojtje nga diskriminimi

Në njërën nga sallat e katit të parë në Gjykatën e Prishtinës është mbajtur seanca për rastin e padisë së Faruk Kukajt kundër Komunë...

Moskthimi i laptopëve, ish-drejtori komunal i Prizrenit dënohet sërish me burgim

Gjykata e Prizrenit dënoi të martën ish-drejtorin e Administratës në Prizren, Ilir Baldedaj nën akuzat për keqpërdorim të detyrës.

30 ditë paraburgim për të arrestuarit për kontrabandimin e 700 shtetasve të huaj

16 të arrestuarit për kontrabandimin e shtetasve të huaj do të qëndrojnë për 30 ditë në paraburgim. Kështu vendosi gjyqtari i procedurës paraprake pasi analizoi kërkesë...

Aksioni në Prizren, Prokuroria sekuestroi armë zjarri dhe fishekë

Gjatë aksionit në Prizren, Prokuroria ka sekuestrur mes tjerash armë, fishekë, telefonë, vetura e autobusë.