array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(29) "https://kallxo.com/lajm/bote/"
 }
}

Osmani takohet me presidenten e Parlamentit Europian, e quan 'ndër aleatet më të forta' të Kosovës

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar me presidenten e Parlamentit Europian Roberta Metsola.

Dilema pas samitit për paqe në Ukrainë: A do të inkuadrohet Rusia?

Për dy ditë, në samitin për paqe në Ukrainë, të mbajtur më 15-16 qershor në Zvicër, zyrtarë të lartë të më shumë se 90 shteteve, janë fokusuar në ...

Pamje nga përleshja e tifozëve serbë dhe anglezë në ‘Euro 2024’ – VIDEO

Pak orë para ndeshjes Angli-Serbi më 16.06.2024, tifozët serbë dhe anglezë u përplasën me njëri-tjetrin duke gjuajtur me shishe, përpara se të hidhnin karrige dhe të ...

Komisioni Europian - Bruksel

Liderët e BE-së pritet të diskutojnë emrat e rinj në krye të institucioneve të bllokut

Liderët e vendeve të Bashkimit Evropian, do të mblidhen në mbrëmjen e së hënës në Bruksel, në përpjekjen e parë për të arritur një ...

Netanyahu shpërndan kabinetin e luftës

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, e ka shpërndarë kabinetin e tij të luftës me gjashtë anëtarë, ka thënë një zyrtar izraelit të hënën.

Vdesin të paktën 14 pelegrinë të Haxhit si pasojë e të nxehtit

Të paktën 14 shtetas të Jordanisë kanë vdekur gjatë pelegrinazhit të Haxhit në Arabinë Saudite, për shkak të nxehtësisë së madhe, kanë thënë zyrtarët.