array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(29) "https://kallxo.com/lajm/bote/"
 }
}

Liderët e G7-ës pajtohen t’i japin Ukrainës miliarda dollarë hua duke përdorur asetet e ngrira ruse

Liderët e shtatë vendeve më të industrializuara në botë (G7) u pajtuan të enjten t’ia japin Ukrainës 50 miliardë dollarë hua duke i përdorur asetet e ngrira ...

Macron thirrje politikanëve të moderuar të mobilizohen për të fituar ndaj së djathtës ekstreme

Presidenti francez Emmanuel Macron u bëri thirrje të mërkurën politikanëve të moderuar si nga e majta edhe nga e djathta që të mobilizohen për të ...

Raporti i OKB-së: Izraeli dhe Hamasi kryen krime lufte në Gazë

Si Izraeli, ashtu edhe grupet e armatosura palestineze në Rripin e Gazës kanë kryer krime lufte që prej fillimit të saj më 7 tetor të vitit të kaluar, sipas një ...

Tetë persona të vrarë nga sulmet ruse në qytetin ukrainas Krivi Rih

Një sulm me raketa balistike ruse në qytetin ukrainas, Krivi Rih, vrau të paktën tetë persona dhe plagosi të paktën 21 të tjerë, përfshirë fëmijë, tha ministri ...

SHBA-ja zgjeron listën e sanksioneve duke përfshirë një kompani ruse në Beograd

Shtetet e Bashkuara vendosen në listën e sanksioneve 300 subjekte të reja biznesi, përfshirë një kompani ruse me bazë në Beograd.

Blinken: Disa propozime të Hamasit për planin e armëpushimit janë të realizueshme, disa jo

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të mërkurën se ndërmjetësit do të vazhdojnë të përpiqen të mbyllin një marrëveshje armëpushimi, pasi Hamasi ...