array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(29) "https://kallxo.com/lajm/bote/"
 }
}

A mund të kërkojë ish-Presidenti Donald Trump një mandat të tretë?

Në një aktivitet fushate të organizuar nga lobi më i madh i armëve në Shtetet e Bashkuara, Donald Trump hodhi idenë për një mandat të tretë të mundshë...

Izraeli kryen sulme në Gazë, shtohen tensionet në kufirin me Libanin

Forcat izraelite goditën Gazën të premten ndërsa u përleshën me militantët e Hamasit. Zhvillimi vjen ndërsa dështuan përpjekjet për të ...

G7, mbyllet takimi i nivelit të lartë me një paralajmërim të fortë për Kinën

Drejtuesit e vendeve të Grupit të Shtatëshes përfunduan takimin e nivelit të lartë me paralajmërimin më të fortë të bërë deri më tani Kinës, duke ...

Irani dhe Suedia shkëmbejnë të burgosur, përfshirë një të dënuar për ekzekutimet e ’88-ës

Irani dhe Suedia shkëmbyen të burgosur të shtunën përmes një marrëveshje e cila përfshin lirimin e Hamid Nourit, të dënuar për krime lufte ...

A do të ndikojë Inteligjenca artificiale futbollin?

Gara mes ekipeve për të kryesuar në majat e piramidës së futbollit përcaktohet nga detaje të vogla teknike. Inteligjenca artificiale është kufiri i ardhshëm vendimtar pë...

Princesha Kate do ta bëjë sot paraqitjen e parë publike prej se u diagnostikua me kancer

Princesha e Uellsit, Kate Middleton, u fotografua duke mbërritur në Pallatin Buckingham të shtunën, ku do ta bëjë paraqitjen e parë publike prej se u diagnostikua me ...