array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(29) "https://kallxo.com/lajm/bote/"
 }
}

Së paku nëntë të vdekur gjatë një tubimi elektoral në Meksikë

Së paku nëntë njerëz, përfshirë një fëmijë, kanë vdekur dhe rreth 50 të tjerë janë lënduar, si pasojë e shembjes së pjesë të skenës në ...

Gjermani: Rritje rekord e kriminalitetit me motive politike

Ekstremizmi i djathtë, ekstremizmi i majtë, antisemitizmi, islamizmi: Shifrat e kriminalitetit me motive politike janë në rritje në Gjermani.

Spanja, Irlanda dhe Norvegjia vendosin ta njohin Palestinën si shtet

Spanja, Irlanda dhe Norvegjia kanë njoftuar të mërkurën (22.05.2024) se kanë vendosur ta njohin Palestinën si shtet të pavarur.

Një i vdekur e disa të lënduar pasi që aeroplani i "Singapore Airlines" u përball me turbulenca të forta

Një 73-vjeçar ka vdekur dhe disa persona të tjerë janë lënduar pasi që një aeroplan u përball me turbulenca të forta gjatë një fluturimi nga Londra në ...

SHBA kërkon nga Izraeli të përmbysë vendimin për të sekuestruar pajisjet e agjencisë së lajmeve “Associated Press”

JERUZALEM - Zyrtarët izraelitë sekuestruan të martën kamerat dhe pajisjet e transmetimit të agjencisë së lajmeve “The Associated Press”, duke akuzuar atë për shkelje të ligjit të ...

Moldavia, shteti i parë që nënshkruan pakt të sigurisë dhe mbrojtjes me BE-në

Shteti i vogël në Evropën Lindore, Moldavia, ka nënshkruar një marrëveshje partneriteti në fushën e sigurisë dhe mbrojtjes me Bashkimin Evropian.