array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(39) "https://kallxo.com/kulture/film-teater/"
 }
}

'Dodona’ publikon orarin e shfaqjeve për muajin tetor, 'Top Girls' premiera e radhës

Teatri i Qytetit të Prishtinës “Dodona”, ka publikuar orarin e shfaqjeve për muajin tetor.

Të shtunën nis Festivali i Teatrove në Ferizaj

Edicioni i 52-të i Festivalit të Teatrove në Ferizaj, do të mbahet nga 1 deri më 7 tetor 2022, në Teatrin e Qytetit “Adriana".

Filmi ‘Vera andrron detin” nga nesër shfaqet në kinematë kosovare

Film “Vera andrron detin” me regji të Kaltrina Krasniqit nga dita e nesërme do të shfaqet në kinematë kosovare.

Teatri Kombetar

Lidhet marrëveshje për themelimin e një festivali mbarëkombëtar të teatrit

Teatri Kombëtar i Kosovës, Teatri Shqiptar në Shkup, Teatri Kombëtar i Tiranës dhe Teatri Kombëtar Eksperimental "Kujtim Spahivogli" në Tiranë, janë dakorduar për themelimin ...

Teatri Kombëtar zhvendoset në Pallatin e Rinisë, nisin përgatitjet për premierën e re

Amfiteatri i Pallatit të Rinisë në Prishtinës është përzgjedhur si vendi ku Teatri Kombëtar i Kosovës planifikon të vazhdojë dhënien e shfaqjeve deri në pë...

Filmi ‘Virgjëresha shqiptare’ merr çmimet kryesore të ‘PriFest’-it

Filmi “Virgjëresha shqiptare“ (Albanian Virgin”) ka fituar çmimet kryesore në edicionin e 14-të të Festivalit "Prishtina International Film Festival", (PriFest), që u mbyllë të dielën mbrëma.