array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(32) "https://kallxo.com/gjate/profil/"
 }
}

“Aterrimi” i bujshëm dhe “fluturimi” i pavërejtshëm

Shpend Ahmeti e dorëzoi detyrën e kryetarit të Komunës së Prishtinës pas tetë vitesh në karrigen e nxehtë. Erdhi si njeri që mund t’i ofronte ...

Fitorja e basketbollistit jashtë parketit “në minutat shtesë”

Dhjetë vjet pasi e ka lënë parketin e basketbollit, Alban Hyseni i ka dhënë një “trepikësh” të rëndësishëm partisë së tij, Lëvizjes Vetë...

Rikthim në shtëpi: A mund ta ndreqë Prishtinën kaotike një arkitekt londinez?

Fitorja e Përparim Ramës në zgjedhjet për kryetar komune të Prishtinës shënon një rikthim të jashtëzakonshëm për arkitektin me bazë në Londë...

Gratë në garë për kryetare të komunave

Nga mbi 160 kandidatë për kryetar të Komunave, partitë politike shqiptare ua kanë besuar kandidaturat vetëm 9 grave për zgjedhjet lokale të 17 tetorit.

Ritmi i rrugëtimit të Memlit deri në krye të PDK-së

Memli Krasniqi ka marrë besimin e anëtarëve për të qenë kryetari i tretë në historinë e njërës prej partive më të vjetra në Kosovë - ...

Paqeruajtësi norvegjez që mban lidhje të forta me Kosovën

Në qershor të vitit 1999, norvegjezi Kenneth Andresen pranoi një thirrje nga ushtria e shtetit të tij për t'u bërë pjesë e një misioni ushtarak në Kosovë.