array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(32) "https://kallxo.com/gjate/profil/"
 }
}

Vazhdimësi ose ndryshim: Rama dhe Basha në betejë për postin e kryeministrit

Për vite me radhë tashmë, kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama dhe ai i Partisë Demokratike Lulzim Basha po përballen përsëri në zgjedhjet parlamentare që do ...

Donika Gërvalla-Schwarz: Ish-emigrantja bëhet kryediplomate e Kosovës

Më shumë se 40 vjet pasi u largua nga Kosova në moshën tetë vjeçare, Donika Gërvalla-Schwarz, vajza e një disidenti shqiptar të epokës jugosllave, është emëruar ...

Rrugëtimi i Arbërie Nagavcit nga mësimdhënëse në ministre të Arsimit dhe Shkencës

Nga 23 mars 2021, zyrtarisht Ministria e Arsimit dhe Shkencës udhëhiqet nga ministrja e re, Arbërie Nagavci. Ish-nënkryetarja e parë e Kuvendit të Kosovës, pranoi këtë ...

Zëvendësministër te Rama, ministër te Kurti

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në qeverinë e re të Kosovës do të udhëhiqet nga Hajrulla Çeku.

Të rejat që vërshuan Kuvendin zotohen të punojnë për rininë

Deputetet e reja të Kosovës nën moshën 30 vjeçare, shpalosin angazhimin e tyre politik në mes paragjykimeve, sfidave dhe mënyrës se si e shohin ato ...

"Lumi" i ri që vërshoi në partinë e vjetër

Lumir Abdixhiku është zgjedhur kryetari i ri i Lidhjes Demokratike të Kosovës pas një procesi të votimit të fshehtë në kuvendin zgjedhor të LDK-së që u mbajt sot.