Postet nga: Zgjedhjet parlamentare

Kurti në darkë pune me partnerët e koalicionit dhe përfaqësues të komuniteteve pakicë në Kuvend

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila u takuan për darkë pune me partnerët e koalicionit qeverisë...

PDK-ja s’ka vija të kuqe me asnjë parti, përfshirë edhe LVV-në

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka deklaruar se partia e tij nuk ka asnjë vijë të kuqe për asnjë nga partitë politike në Kosovë, përfshirë edhe Lëvizjen ...

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut zgjedhin presidentin dhe Parlamentin e ri

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut kanë filluar të votojnë mëngjesin e së mërkurës për t’i zgjedhur presidentin dhe Parlamentin e ri të vendit në ...

Zgjedhja e presidentit të Maqedonisë së Veriut "në duar" edhe të shqiptarëve

Në Maqedoninë e Veriut më 8 maj mbahen dy palë zgjedhje: rundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale, si dhe zgjedhjet parlamentare.

Mali i Zi mban sot zgjedhjet e parakohshme parlamentare

Në Mal të Zi do të mbahen sot zgjedhjet parlamentare, ku të drejtë vote kanë 542.468 votues që do të përcaktohen midis 15 listave zgjedhore.

Hungarezët votojnë për zgjedhjet parlamentare

Hungarezët votojnë më 3 prill për zgjedhjet parlamentare, që paraqesin sfidën më të madhe për kryeministrin Viktor Orban në 12 vjetët e sundimit të tij.

Në Bullgari po mban zgjedhjet parlamentare

Në Bullgari mbahen sot zgjedhjet parlamentare - të dytat brenda tre muajsh.

Armenët votojnë në zgjedhjet parlamentare

Armenët po votojnë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, që po mbahen pas krizës politike të shkaktuar nga mposhtja e forcave armene nga Azerbajxhani, gjatë luftës gjashtëjavore ...