Postet nga: lumturije vuçetaj

Prokuroria e Pejës: Djali i Ilir Shaqirit u lirua me autorizim të Kryeprokurorit

Përmes një përgjigje zyrtare, Prokuroria e Pejës ka dhënë për KALLXO.com, detaje lidhur me lirimin e pronarit të kompanisë “Aztech”, në Pejë.

Prokurorja: Unë nuk e lirova djalin e Ilir Shaqirit

Prokurorja Lumturije Vuçetaj në një prononcim për KALLXO.com ka deklaruar se ajo nuk ka lëshuar asnjë vendim mbi lirimin e Gojart Shaqirit, pronarit të kompanisë “Aztech” ...

Dënohet babai që i siguroi djalit të tij dokument të falsifikuar për t'u bërë veteran

Ramadan Gashi, veteran luftëtar, doli sot para gjykatës se Pejës për t’u ballafaquar me aktakuzën e prokurorisë së Pejës se kishte siguruar dokument ...

Deçan, paraburgim për burrin e dyshuar për dhunë ndaj gruas dhe djalit

Gjykata e Deçanit ka caktuar një muaj paraburgim për N.Sh., i dyshuar për veprat penale - dhunë në familje dhe kanosje.

Dënohet edhe një veteran i rrejshëm i UÇK-së

Hasan Hadergjonaj, është dënuar nga Gjykata e Pejës se është bërë veteran i UÇK- së duke prezantuar dokumente të falsifikuara.

Veteranët e rrejshëm, dënohet e akuzuara

Gjykata e Pejës e ka shpallur fajtore të akuzuarën Feride Beqiri në akuzën se ka prezantuar dokument të falsifikuar me qëllim të përfitimit të pagë...

Dënohet veterani i rrejshëm dhe miku i tij

Gani Manaj dhe Ismet Isufi janë dënuar sot nga Gjykata e Pejës, njëri se falsifikoi dokumentet për tu bërë veteran i luftës dhe tjetri ...

Pranon se prezantoi dokumente të falsifikuara për veteran të UÇK-së, dënohet me 800 euro

Gjykata e Pejës e ka shpallur fajtor të akuzuarin Ruzhdi Gashi nga fshati Sferkë i Klinës, lidhur me akuzën se ka prezantuar dokumente të falsifikuara për ...