Postet nga: vrasja e policit

Përfundojnë bastisjet në shtatë lokacione në veri, çka u sekuestrua?

Prokuroria Speciale ka njoftuar se ka zhvilluar kontrolle në shtatë lokacione në pjesën veriore të Kosovës, që lidhen me sulmin ndaj Policisë së Kosovës me 24 shtator në ...

Euractiv: BE ka hartuar masa kundër Serbisë

Bashkimit Europian po i mbaron durimi me Serbinë dhe ka hartuar masa që do të ndikojnë politikisht, ekonomikisht dhe në aspektin e anëtarësimit të saj në BE, shkruan ...

Si iku grupi terrorist nga Banjska? Ministri tregon përvojën e tij si ushtar i UÇK-së kur ishin të rrethuar

Duke shpjeguar ngjarje në Banjskë të Zveçanit, ku më 24 shtator u krye sulm terrorist kundër Policisë së Kosovës, ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci ka treguar përvojë...

Ministri Maqedonci tregon cili ishte synimi i grupit terrorist që sulmoi Policinë në Banjskë

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, ka analizuar aksionin e grupit terrorist që sulmoi Policinë e Kosovës në Banjskë të Zveçanit më 24 shtator.

Futja e armatimit në Banjskë, Ristuccia: Nuk është e lehtë të kontrollohet i gjithë tereni

Komandanti i misionit të NATO-s në Kosovë, Angelo Michele Rusticcia, është pyetur se si ka mundur të hyjë në Kosovë gjithë sasia e armatimit që është konfiskuar nga Policia e ...

Komandanti i KFOR-it: Trupa shtesë do të vazhdojnë të vijnë në Kosovë

Komandanti i misionit të NATO-s në Kosovë, Angelo Michele Rusticcia, teksa ka folur për menaxhimin e krizës në Kosovë ka thënë se situata u bë e ndë...

Parlamenti Europian më 19 tetor pritet të votojë rezolutën për situatën në veri të Kosovës

Në seancën e dytë plenare të tetorit e cila do të mbahet të enjten, Parlamenti Evropian pritet të votojë një rezolutë lidhur me zhvillimet e fundit në veri të ...

Gërvalla: Radoiçiqi duhet t’i dorëzohet Kosovës tani

Ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, ka kërkuar që njeriu kryesor i organizimit të sulmit terrorist të 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit, Millan Radoiçiq, ...