Postet nga: vrasja e policit

IPK në vendin e ngjarjes ku dyshohet se u vra polici nga kolegu i tij

Inspektorati Policor i Kosovës, më saktësisht hetuesit e këtij institucioni kanë dalë në vendin e ngjarjes ku dyshohet se është vrarë një zyrtar policor nga kolegu i ...

Detaje të reja për vrasjen e policit në Zllatar, dorasi dyshohet të jetë kolegu i tij

Një polic ka vdekur si pasojë e plagëve të marra në orët e mbrëmjes në fshatin Zllatar të Komunës së Prishtinës. 

Ish gjyaktësja Drita Hoxha tregon nëse kishte lëshuar urdhër për bastijen e lokalit të Enver Sekiraqës

Ish-Gjyqtarja e çështjes paraprake dëshmon që nuk kishte njohuri për urdhërin e bastisjes së lokalit Sekiraqa

Shkodër, arrestohet një nga të dyshuarit për vrasjen e policit

Dy javë pas ekzekutimit të punonjësit të FNSH-së Shkodër Xhulio Prela, policia njoftoi se kishte zbardhur ngjarjen dhe arrestuar njërin nga autorët e dyshuar, ndërsa ...

13 vjet nga vrasja e policit Triumf Riza, mbi gjysmë shekulli burg për Enver Sekiraqën e Arben Berishën

Sot janë bërë 13 vjet nga dita kur polici i Kosovës, Triumf Riza, u vra në njërën nga lagjet e Prishtinës.

Vrasja e policit Sami Thaqi, Apeli lë në burg Iran Badallin

Gjykata e Apelit ka refuzuar ankesën e mbrojtësit të Iran Badallit, avokatit Erdin Thana, për ndërprerjen e paraburgimit për klientin e tij dhe zëvendë...

Prokuroria heton edhe dy gra për vrasjen e policit në Zhur

Prokuroria e Prizrenit me intensitet të lartë po heton rastin ku në detyrë mbeti i vrarë pjesëtari i njësitit special të Policisë së Kosovës, Sami Thaqi.

Vrasja e policit në Skenderaj: CD-të e kërkuara nga Apeli lëshohen në gjykatë

Në gjykatën e Mitrovicës ka vazhduar të mbahet seanca e radhës e gjykimit ndaj të akuzuarit Maliq Birinxhiku i cili po akuzohet nga prokuroria për vrasjen ...