Postet nga: Vjedhja

Policia në Vërmicë gjen një veturë të vjedhur më 2016

Policia e Kosovës ka njoftuar se në pikën kufitare në Vërmicë ka hasur në një veturë të dyshuar, ku pas kryerjes së procedurave të parapara ka rezultuar ...

Gjilan, policia arreston një person për vjedhje

Policia ka arrestuar një person të dyshuar për vjedhje në një shtëpi në Gjilan.

Arrestohet 21-vjeçari pasi vodhi pajisje në teleferikun e Qendrës së Skijimit në Brezovicë

Një 21-vjeçar po dyshohet se ka vjedhur pajisje në teleferikun e Qendrës së Skijimit në Brezovicë, duke shkaktuar edhe dëme materiale në infrastrukturën e kësaj ...

Arrestohet grupi prej katër personave të dyshuar, vidhnin para dhe stoli ari

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar një grup prej katër vetash për vjedhje të rënda. Ky grup, dyshohet se në dhjetor ...

Dyshime për vjedhjen në Kalanë e Novobërdës, institucionet në kërkim të ‘hajdutit’ që dërgoi artefaktet në Serbi

Institucione kosovare janë vënë në kërkim të “hajdutit” që mori dhe dërgoi në Serbi artefakte të gjetura gjatë restaurimit të Kalasë së Novobërdës, në 2015 dhe 2016.

Dyshimet për vjedhje të artefakteve në Novobërdë, autorët serbë e bazojnë punimin e tyre në gjetjet e 2015-ës

Gjatë vitit 2015 dhe 2016 në Kalanë e Novobërdës janë kryer punim për restaurim - konservimin e kësaj kalaje. Punimet janë kryer si mos më keq nga firma ...

Çagllavicë, vidhet një veturë para shtëpisë

Një person ka raportuar në Polici se i është vjedhur vetura, përderisa ishte e parkuar para shtëpisë së tij.

Gjyqtarja nga Peja për vjedhje të viçave kishte shqiptuar 6 vite burgim, për dhunimin e 15 vjeçares vetëm 8 muaj

Florije Zatriqi, gjyqtarja nga Peja e cila e ka dënuar me 8 muaj e 8 ditë burgim një akt të dhunimit seksual ndaj një të miture 15 vjeçare, pak vite më ...