Postet nga: viza

Japonia heq vizat për shtetasit e Kosovës që kanë pasaportë diplomatike dhe zyrtare

Nga 24.03.2024 shtetasit e Kosovës që kanë pasaporta zyrtare dhe diplomatike do të mund të hyjnë pa viza në Japoni.

Deputetja katalanase: Njohja e pasaportës së Kosovës nga Spanja i hap shteg Katalonisë

Katalonia duket sikur e ka pritur krahëhapur vendimin e Spanjës për të njohur pasaportat e zakonshme të Kosovës, meqë po e konsideron si hapje të shtegut ...

Kosova po mbushet me qytetarë të Bangladeshit, asnjë termin i lirë për viza

Edhe pse shumë larg me kilometra, punëtorët aziatikë, posaçërisht qytetarë nga Bangladeshi ia kanë mësyer me të madhe Kosovës për të punuar në sektorin ...

Pjesëtarët e FSK-së dhe personeli i Ministrisë së Mbrojtjes do të udhëtojnë pa viza për në Mbretërinë e Bashkuar

Pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) dhe personeli i Ministrisë së Mbrojtjes do të udhëtojnë pa viza për në Mbretërinë e ...

Hiqen vizat për poseduesit e pasaportave zyrtare dhe diplomatike mes Kosovës dhe Arabisë Saudite

Kosova dhe Arabia Saudite kanë nënshkruar në Riad marrëveshjen për heqjen reciproke të vizave për bartësit e pasaportave diplomatike dhe pasaportave zyrtare.

Viza e fundit turistike nga ambasada e Gjermanisë në Kosovë i jepet një zyrtari policor

Sot është dhënë viza e fundit turistike për qytetarët e Kosovës nga Ambasada Gjermane.

Viza me pasaportë ilegale trazon ujërat

Më pak se 50 ditë i ndajnë të gjithë qytetarët e Kosovës që posedojnë pasaporta biometrike nga lëvizja e lirë në Europë. Megjithatë një propozim i ri nga ...

Sveçla takohet me Drejtorin e Përgjithshëm të Zyrës për Migrim në Bruksel, temë kryesore çështja e vizave

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka pritur në takim Drejtorin e Zyrës për Migrim në Belgjikë, Freddy Roosemont dhe Ambasadorin e Belgjikës në ...