Postet nga: valon kurtaj

'Vjedhja e Organizuar Tatimore' - Njëri i akuzuar mungoi e tjetri pa avokat, dështon seanca

Të akuzuarit për krim të organizuar, shmangie tatimore e vepra të ngjashme, Kadri Mustafa dhe Naman Pacolli u paraqitën në Gjykatën e Prishtinës për t`...

Sulmi terrorist në Banjskë – Vendimi i fundit i gjykatës për tre të paraburgosurit

Gjykata e Prishtinës ka konfirmuar për KALLXO.com më 23.02.2024 KALLXO.com se tre të dyshuarve për sulmin terrorist në Banjskë: Dushan Maksimoviq, Vladimir Toliq dhe Blagoje Spasojeviq, ...

Vrasja e Ivanoviqit, gjykimi shtyhet deri në muajin mars

Të akuzuarit në rastin e vrasjes së politikanit serb Oliver Ivanoviq, Marko Roshiq, Silvana Arsoviq, Nedeljko Spasojeviq, Rade Basara, Zharko Jovanoviq dhe Dragisha Markoviq, u ulën të enjten - 15.02.2024, ...

Dosja e Prokurorisë ndaj 23 policëve kufitar të akuzuar për ryshfet

23 policë të Kosovës, të angazhuar në pikën kufitare ‘Qafë Morinë’, janë ulur në bankën e të akuzuarve nën akuzat për marrje ryshfeti, rast i cili ...

Katër serbët e akuzuar për terrorizëm deklarohen në gjykatë nëse e pranojnë fajësinë

Nën akuza për sulm terrorist me granata dore dhe shok bomba në drejtim të zyrave të KQZ-së, Millun Millenkoviq i njohur si “Llune”, Aleksandër Vllajiq, Dejan Pantiq ...

Mbi 30 vite burgim ndaj të akuzuarve për terrorizëm

Ardian Gjuraj, Nuhredin Skenderi, Mentor Bellaqa dhe Ergim Syla, janë katër të dënuarit në shkallë të parë për terrorizëm, të cilëve Gjykata e Prishtinës ...

VIDEO - I akuzuari në lidhje me vrasjen e Oliver Ivanoviqit: Ma kanë ndryshuar deklaratën

Gjykimi për vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviqit më 2018-ën, u përcoll më kundërshtime avokatë – prokurori lidhur me provat që kjo e fundit i ka në ...

Çka deklaruan ish-hetuesit policorë që shkuan në vendin ku u vra Oliver Ivanoviqi?

Dy ish-hetues policorë të Policisë së Kosovës kanë dëshmuar sot në gjykimin e të akuzuarve për rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit.