Postet nga: Valon Aliu

Vajza e Diana Kastratit për vrasjet e grave: Kur më është vra mami, unë kam humbur edhe babin

“Unë nuk isha rrit njëjtë sikur mos të m’u kish vra mami. Kur më është vra mami, unë kam humb edhe babin, edhe familjen e mamit edhe familjen ...

Pas vrasjes së dy grave në Kosovë, Policia thotë se çdoherë ka ndërmarrë veprimet ligjore në kompetencë të saj

Pas vrasjeve së dy grave që ndodhën brenda 5 ditësh në Kosovë, ku të dyshuar janë bashkëshorti ose ish-bashkëshorti, Policia e Kosovës thotë se çdoherë ka ...

Vrasja e grave, presidentja Osmani shpall të mërkurën ditë zie në Kosovë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë vendim që dita e nesërme, 17.04.2024, të shpallet ditë zie në Kosovë.

E kaluara kriminale e Valon Aliu, të dyshuarit për vrasjen e 21-vjeçares në Ferizaj

Valon Aliu, 36-vjeçari i dyshuar autor i vrasjes së ish-bashkëshortes së tij, 21-vjeçares Erona Cokli, është i njohur për sistemin e drejtësisë nga e kaluara.

Gjykata vendos ndaj 36-vjeçarit, të dyshuarit për vrasjen e 21-vjeçares në Ferizaj

Gjykata e Ferizajt ka vendosur masën e paraburgimit prej 30 ditësh ndaj 36-vjeçarit Valon Aliu, i dyshuar për vrasjen e 21-vjeçares dhe plagosjen e vëllait ...

Dosja e prokurorisë: Vrasja e 21-vjeçares ndodhi brenda zyrës së punëtores sociale

Për t’u marrë vesh në lidhje me fëmijën 1-vjeçar, ishin bërë bashkë në Qendrën për Punë Sociale, Valon Aliu dhe tashmë e ...

Çka deklaroi në gjykatë i dyshuari për vrasjen e 21-vjeçares në Ferizaj? (VIDEO)

Në seancën për caktimin e masës së sigurisë në rastin e vrasjes së 21-vjeçares dhe plagosjen e vëllait të saj në objetin e Qendrës ...

Vrasja e 21-vjeçares në Ferizaj, i dyshuari e kishte blerë armën nga një klient i tij

I dyshuari për vrasjen e 21-vjeçares dhe plagosjen e e vëllait të saj 15-vjeçar në objektin e Qendrës për Punë Sociale në Ferizaj, 36-vjeç...