Postet nga: valdete bajrami

"Potpuri" zëvendësministrash në Ministrinë e Vlora Dumoshit

Qeverinë që i printe Ramush Haradinaj e kishin kritikuar shpesh për numër të madh të zëvendëskryeministrave, ministrave e zëvendësministrave.

Dyshime për kurdisje, MTI-ja punëson kunatën e këshilltares së Fatmir Limajt

Kunata e ish-deputetes Valdete Bajramit do të kujdeset për monitorimin dhe kontrollin e cilësisë së naftës.

Bajrami: Keni Dashtë me Kallë Kosovën për Demarkacionin

Hykmete Bajrami, deputete e LDK-së në Kuvendin e Kosovës, tha sot në seancën parlamentare se sa ka qenë AAK-ja në opozitë "ka dashtë me kallë Kuvendin e Kosovë...

Votat e Dyfishuara nuk i Mjaftojnë Valdete Bajramit

Ish-shefja e grupit parlamentar të Nismës për Kosovën Valdete Bajrami nuk do të jetë pjesë e Kuvendit të dalë nga zgjedhjet e 11 qershorit.

Opozita: T’ia Marrim Mandatin Kësaj Qeverie

Në nisje të seancës e cila pikë të vetme të rendit të ditës ka mocionin e mosbesimit, Bajrami tha se “tashmë është e qartë që kjo qeveri ka ...

Mocioni i Opozitës të Mërkurën në Kuvend

Të mërkurën është caktuar mbledhja e jashtëzakonshme e Kuvendit në të cilën do të jetë pikë e vetme e rendit të ditës mocioni për ...

Seancë pa Demarkacion e me Interpelanca

Seancë pa Demarkacion e me Interpelanca

Shefja e grupit parlamentar të Nismës për Kosovën Valdete Bajrami pasi doli nga  mbledhja e Kryesisë së Kuvendit tregoi se nesër do të ketë vazhdim të ...

Bajrami: Mocioni në Kuvend në Fund të Javës Tjetër

Shefja e Grupit Parlamentar të Nismës Valdete Bajrami tha pas mbledhjes së kryesisë se janë duke i mbledhur nënshkrimet për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë dhe se ...