Postet nga: mocioni

Kuvendi pa kuorum, shtyhet për të mërkurën votimi i rezolutës së PDK-së që parandalon shtrenjtimin e rrymës

Në mungesë të kuorumit Kuvendi i Kosovës ka shtyrë për të mërkurën votimin e draft-rezolutës së paraqitur nga PDK, të mbështetur edhe nga LDK ...

Dorëzohet mocioni për rrëzimin e Qeverisë së Krivokapiqit

Në Kuvendin e Malit të Zi më 19 janar u dorëzua nisma për një mocion mosbesimi ndaj Qeverisë malazeze të kryeministrit, Zdravko Krivokapiq.

AKR-ja e Behgjet Pacollit nuk ia ka dhënë VV-së nënshkrimet për mocionin ndaj qeverisë

Aleanca Kosova e Re (AKR) e Behgjet Pacollit, nuk ia ka ofruar nënshkrimet Lëvizjes Vetëvendosje, në lidhje me mocionin e paralajmëruar nga kjo parti politike pë...

Rrugët për zgjedhjen e Qeverisë sipas vendimit të Gjykatës Kushtetuese

Më 28 maj Gjykata Kushtetuese shpalli aktgjykimin rreth dekretit të presidentit të vendit, Hashim Thaçi.

Kurti letër Thaçit: Po përdorni standard të dyfishtë

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, përmes një letre dërguar presidentit të vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se ai dhe partitë politike po përdorin standarde të ...

Latifi: Rrëzimi i Kurtit -një sipërmarrje e kotë politike të cilën do ta paguajë shtrenjtë LDK

Ish-këshilltari i Kadri Veselit dhe ish-kandidati i PDK-së për deputet të Kuvendit të Kosovës, Blerimi Latifi ka thënë se duke e marrë parasysh situatën e ...

Thaçi fton Kurtin në takim për hapat e mëtutjeshëm pas mocionit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka dërguar ftesë kryeministrit në detyrë të Kosovës, Albin Kurti, për t’u takuar.

Anton Quni del me ofertë të re për Albin Kurtin për ta tërhequr mocionin

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni ka kërkuar nga kryeministri Kurti që ta heq tarifën dhe ta heq vendimin për shkarkimin e Agim Veliut dhe t`i kë...