Postet nga: Vaksina kundër COVID-19

Shqipëri, nesër mbërrijnë 15 mijë doza të tjera të vaksinave kundër COVID-19

Në Shqipëri është duke vazhduar fushata e vaksinimit të qytetarëve kundër COVID-19.

SHBA, moti i ashpër pengon shpërndarjen e vaksinave

Stuhi të mëdha dimërore, i ftohti ekstrem dhe ndërprerja e energjisë elektirke detyruan mbylljen e më shumë se 2 mijë qendrave të vaksinimit dhe vonuan shpërndarjen e 6 ...

Gjermania, e hapur për përdorimin e vaksinave ruse e kineze

Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn tha se ai është i hapur për përdorimin në Gjermani të vaksinave kundër coronavirusit të prodhuara në Rusi ose ...

I kërkuari për vrasjen e Oliver Ivanoviqit shihet bashkë me drejtuesit e Listës Serbe

Millan Radoiçiq ende është në kërkim nga autoritetet kosovare në lidhje me vrasjen e ish-politikanit serb në Kosovë, Oliver Ivanoviq.

Hana Xhemajli: Nuk besoj që Zemaj ka gënjyer për sigurimin e vaksinës

Hana Xhemajli nga organizata joqeveritare ‘Kosova që Duam’ në emisionin "Kallxo Pernime" ka folur në lidhje me sigurimin e vaksinës nga Kosova.

Shkupi miraton furnizimin me vaksina kineze, thotë s'ka panik nga varianti i ri

Institucionet Shëndetësore në Maqedoninë e Veriut po trajtojnë me kujdes personat e infektuar me koronavirusin e ri, nëse ndonjë prej tyre bart variantin e ri të virusit ...

COVID-19, Mali i Zi nis procedurat për furnizim me vaksina kineze

Ministrja malazeze e Shëndetësisë, Jelena Boroviniq Bojoviq, tha se është ende e paqartë se kur do të fillojnë vaksinimet në vend kundër coronavirusit, duke theksuar se Mali ...

Nesër Shqipëria fillon procesin e vaksinimit kundër COVID-19

Në Shqipëri vaksinimi kundër COVID-19 pritet të fillojë të hënën (11 janar).