Postet nga: uta ibrahimi

Uta Ibrahimi ngjiti majën e 11-të më të lartë në botë

Alpinistja Uta Ibrahimi ngjiti edhe majen “Gashurburum 1” (8,058 metra lartësi mbidetare), majën e 11-të më të lartë në botë, pjesë e vargmalit Karakorum, në Pakistan.

Uta Ibrahimi kërkon ta mbajmë Kosovën të pastër - VIDEO

Alpinistja e njohur kosovare Uta Ibrahimi në një video të publikuar ka kërkuar që ta mbajmë ambientin të pastër.

Alpinistja e Kosovës që po lëviz bjeshkët

Para nisjes në Himalaje për ekspeditën e saj të ardhshme, alpinistja kosovare Uta Ibrahimi rrëfeu tregime të jetës së saj që shkonin përtej reve dhe ...

Uta Ibrahimi e merr flamurin e Kosovës ta ngjesë në Himalaje

Ministri i Kulturës Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, sot është takuar me alpinisten Uta Ibrahimi të cilës edhe i dhuroi flamurin e Republikës së Kosovës pë...

Uta Ibrahimi ngjitet edhe në majen Cho Oyu në Himalaje

Uta Ibrahimi, alpinistja e parë dhe deri tash e vetmja shqiptare që po ngjitet majave më të larta të botës, pas ngjitjes së më të lartë në botë, majë...

Uta Ibrahimi shpalos logon e Gjilanit në mbi 8 mijë metra lartësi mbidetare

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka uruar Uta Ibrahimin për suksesin e radhës në misionin e saj në ngjitjen në majën Lhotse me një lartësi mbidetare ...

9 Mijë Euro Mblidhen për Ekspeditën në Himalaje

Kampanja për mbledhje të fondeve për pushtimin e 14 majave të Himalayave nga alpinistja Uta Ibrahimi përmes platformës Kosova Ideas, ka arritur fundin.

Uta Ibrahimi Synon Maja të Reja

Uta Ibrahimi, alpinistja nga Kosova e cila njihet më së miri si gruaja e parë shqiptare që ngjiti Mont Everestin, në ambientet e Qendrës Informative dhe Kulturore të BE-së ...