Postet nga: ushqimet

Ushqimet që shkaktojnë fryrje të barkut dhe zgjidhjet natyrale

Fryrja në bark ndodh kryesisht pas ngrënies. Ajo u ndodh shumë njerëzve, përfshirë ata që ushqehen shëndetshëm dhe besojnë se kanë zgjedhur ushqimet e duhura.

Lufta në Ukrainë 'nënkupton çmime të larta të ushqimit dhe energjisë për tri vitet e ardhshme'

Banka Botërore thotë se tronditja më e madhe e mallrave që nga vitet 1970 ngre spektrin e stagflacionit.

Ushqimet që do të rigjenerojnë kockat dhe përmirësojnë kujtesën tuaj

Konsumimi i ushqimeve të duhura mund të ketë një ndikim të jashtëzakonshëm në trupin dhe shëndetin tuaj të përgjithshëm.

Ngritja e çmimeve të produkteve, Osmani kërkon mbështetje nga ShBA-ja

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani gjatë një takimi me ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, kërkoi mbështetjen nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës në adresimin e ...

Gjashtë ushqime që nuk duhet të mbahen në frigorifer

Mund të duket se mënyra më e mirë për ta bërë ushqimin të zgjasë më shumë është të vendosni gjithçka në frigorifer sapo të ktheheni nga ...

Ushqimet që rrisin imunitetin tuaj në mënyrë natyrale

Për ta mbajtur trupin ndaj sëmundjeve  duhet të rrisni sistemin  imunitar.

5 ushqimet që i dëmtojnë shumë dhëmbët

Të gjithë duan të kenë buzëqeshje të shëndetshme dhe bëjnë gjithçka që munden për ta siguruar këtë: e vizitojnë dentistin, nuk pranojmë të hanë ...

Ushqimet që parandalojnë humbjen e kujtesës

Një regjim i shëndetshëm ushqimor shoqërohet me jo pak përfitime shëndetësore.