Postet nga: unmik

UNMIK-u thirrje Kosovës dhe Serbisë për të shmangur tensionet

Përfaqësuesi Special i Sekretarit të Përgjithshëm dhe Shefi i UNMIK -ut, Zahir Tanin, ka reaguar pas gjendjes së krijuar në veri pas masës së vendosur ...

Vrasja e fëmijëve në luftë: Drejtësi e papërfunduar 

Hera e fundit që Fadil Muqolli i ka parë katër fëmijët e tij ishte 17 prilli i vitit 1999. Së bashku me nënën e tyre dhe anë...

Hapet një furrë buke në burgun për gratë në Lipjan

Në Qendrën Korrektuese për gratë në Lipjan u bë përurimi zyrtar i një furre të bukës.

Deputetja e LDK-së e quan të pafalshme deklaratën e ministres Hajdari për CEFTA-n pa "Republika e Kosovës"

Deputetja nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) Valentina Bunjaku-Rexhepi e ka quajtur të pafalshme, deklaratën e ministres së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta ...

Mospërmendja e 'Republika e Kosovës' në draft-letrën e Qeverisë për CEFTA-n, flasin nga PDK

Dy ditë më parë, ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, në emisionin “Kallxo Përnime” përmendi ekzistencën e një draft-letre përmes së cilë...

Zbardhet draft-letra e Qeverisë Kurti për CEFTA, largohet emërtimi 'Republika e Kosovës'

Ministrja e Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, në emisionin “Kallxo Përnime” ka thënë se Qeveria Kurti 2 ka propozuar ndryshimin e emërtimit të ...

Konferenca e UN: Gratë më të prekurat nga Pandemia por të përjashtuara nga vendimmarrja

Nën synimin për avancimin e pjesëmarrjes së grave në vendimmarrje – me fokus të veçantë – lidhur me pandeminë COVID-19 dhe rimëkëmbjen, u mbajt konferenca e ...

Raporti i UNMIK-ut për Kosovën, përmendet mosrespektimi i masave gjatë fushatës

Mosrespektimi i masave kundër pandemisë gjatë kohë së fushatës për zgjedhjet e 14 shkurtit, përmendet edhe në raportin e fundit të Sekretarit të Përgjithshëm pë...