Postet nga: time kadrijaj

Deputetja Kadrijaj kërkon unitet politik për luftimin e dhunës ndaj grave

Time Kadrijaj, deputete e grupit parlamentar AAK-PSD tha se si Kuvend janë marr shumë pak me temën e dhunës në familje edhe pse kjo temë sipas saj duhet ...

Burri i Vjosa Osmanit paralajmëron padi për shpifje ndaj Time Kadrijajt

Prindon Sadriu, bashkëshorti i ushtrueses së detyrës së presidentes Vjosa Osmani është kundërpërgjigjur ndaj kërkesës së deputetes së AAK-së për shkarkimin e tij ...

Time Kadrijaj - Vjosa Osmanit: Kosova po e pret shkarkimin e burrit tënd

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Time Kadrijaj, ka reaguar pas vendimit të ushtrueses së detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, për shfuqizimin e ...

Zemaj: Ministria e Shëndetësisë po tenton ta funksionalizojë Fondin e Sigurimeve Shëndetësore

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka njoftuar se Ministria e Shëndetësisë po tenton që pa vonesa ta funksionalizojë Fondin e sigurimeve shëndetësore dhe implementimin ...

Time Kadrijaj: Që nga tubimi i LVV, situata me COVID-19 na rrëshqiti nga duart

Deputetja e AAK-së, Time Kadrjaj, në seancën e Kuvendit të Kosovës, ku kryeministri Avdullah Hoti raportoi lidhur me menaxhimin e pandemisë COVID-19, ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje ...

Time Kadrijaj e lë në karrigen e Albin Kurtit foton e Astrit Deharit

Pasi mbajti fjalimin e saj në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit, deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj, ia la një foto të ish-aktivistit të LVV-së, Astrit Deharit, kryeministrit Albin ...

Kandidatja e AAK-së kundër monopolit të vazhduar nga Pal Lekaj

Deputetja e AAK-së Time Kadriaj është deklaruar kundër monopolit në Homologimin e makinave edhe përkundër që bashkëpartiaku i saj Pal Lekaj si Ministër i Infrastrukturë...

Time Kadrijaj intervistohet nga Gjykata Speciale më 18 shtator

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Time Kadrijaj do të intervistohet nga Gjykata Speciale me 18 shtator.