Postet nga: tesla

Njoftimi për blerjen e Twitter-it i kushton Elon Musk me humbjen e 49 miliardë dollarëve

Elon Musk i ka humbur më shumë se 60 miliardë dollarë që nga fillimi i vitit, por ka nga ata që kanë kaluar edhe më keq.

Musk thotë se Tesla do të fillojë prodhimin e “robotaksi” në vitin 2024 

Musk thotë se Tesla do të fillojë prodhimin e “robotaksi” në vitin 2024 

Shefi i Tesla-s, Elon Musk është rikthyer me një tjetër deklaratë të guximshme. 

Tesla shënon rritje të jashtëzakonshme

Tesla i ka rritur çmimet - por kjo nuk duket se e ka ulur kërkesën për veturat e saj elektrike.

Tesla ka rritur çmimet e makinave – automjeti më i lirë fillon nga çmimi prej rreth 46 mijë dollarë

Tesla ka rritur çmimet në të gjithë linjën e saj të automjeteve elektrike.

Panasonic do të investojë 700 milionë dollarë në prodhimin e baterive për Tesla

Gjiganti teknologjik japonez, Panasonic, do të fillojë prodhimin e një baterie të re litium-jon për Tesla që në vitin 2023, në të cilën planifikon të investojë rreth 80 miliardë jenë (705 ...

Tesla tërheq nga tregu gjysmë milion vetura elektrike për shkaqe sigurie

Kompania amerikane Tesla ka tërhequr nga tregu më shumë se 475 mijë vetura elektrike për të adresuar disa probleme me kamerën prapa veturës dhe bagazhin që shtojnë ...

Musk: Do të paguaj taksa në vlerë të 11 miliardë dollarëve këtë vit

Elon Musk, njeriu më i pasur në botë, ka thënë se do të paguajë taksa në vlerë të 11 miliardë dollarëve këtë vit.

‘Tesla’ me pilot automatik, shtyp kalimtarët në Paris, 9 të lënduar

Një veturë elektrike “Tesla” që udhëtonte si taksi e drejtuar nga piloti automatik, papritur “është çmendur” duke shtuar shpejtësinë e shkaktuar kaos në “13 Arrondissement” në qendër të ...