Postet nga: taksa

Haradinaj i reagon Bërnabiqit: Pretendimet territoriale të Serbisë e kanë bllokuar dialogun

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, përmes një postimit në Facebook ka reaguar pasi kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq ka thënë se njohja e Kosovës në ...

Trajkoviq: Dorëheqja e Haradinajt e ka shtyrë kohëzgjatjen e taksës

Kryetarja e Lëvizjes Evropiane në Kosovë, dhe ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Rada Trajkoviq, ka thënë se dorëheqja e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, e ...

Beogradi shpreson se vizita e Macronit do t'i jap fund taksës

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, arrin të hënën për vizitë në Serbi.

Kriza në Veri: Serbët nuk blejnë në dyqanet e shqiptarëve

Që nga dita e hënë e 23 qershorit 2019 në “Lagjen e Boshnjakëve” në veriun e Mitrovicës është duke u vërejtur qarkullimi i paktë i serbëve të ...

Zyrtarja e FMN-së: Taksa ndaj mallrave serbe e boshnjake ka rritur çmimet

Stephanie Eble, udhëheqëse e një misioni të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) ka thënë se taksa ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja dhe Hercegovina ka rritur ç...

Gashi: Taksa ndaj Serbisë është taksë jo ekonomike 

Në ditën e dytë të Samitit të guvernatorëve të bankave, të ministrive të financave dhe administratave tatimore të rajonit, u diskutua edhe për taksën e vendosur ...

Kosova e Serbia drejt përshkallëzimit të betejës ekonomike

Qeveria e Kosovës është e gatshme që t’u kundërpërgjigjet masave eventuale të paralajmëruara nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina kundrejt ekonomisë së Kosovës, thonë ...

Thaçi: Disa diplomatë të 'rangut të ulët' po lobojnë për heqjen e taksës ndaj Serbisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një publikimi në Facebook ka thënë se kërkesat për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe në kë...