Postet nga: sulmet

Shefi i NATO-s: Stabiliteti në rajon ka rëndësi për sigurinë tonë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, gjatë vizitës në Kosovë ka thënë se stabiliteti në rajon ka rëndësi për "sigurinë tonë".

Gaza: 254 të vrarë dhe 562 të plagosur në 24 orët e fundit nga sulmet ajrore izraelite 

Sulmet ajrore ushtarake të Izraelit në Gaza i kanë vrarë të paktën 254 dhe i kanë plagosur 562 - kryesisht gra dhe fëmijë - gjatë 24 orëve të fundit, thotë ...

Prishtinë - Mbahet marsh në mbështetje të palestinezëve në Gaza

Me thirrje dhe pankarta “Liri për Palestinën” të shtunën në Prishtinë është mbajtur një marsh në mbështetje të qytetarëve palestinez në Gaza.

Gaza - Të vdekur gjithandej, civilët po i përdorin duart e tyre për t’i nxjerrë të gjallët dhe të vdekurit nga rrënojat

Edhe para kësaj lufte, Gaza kishte vuajtur gjithmonë nga mungesa e burimeve dhe aftësive në të gjithë sektorët.

Presidenti amerikan, Biden do ta vizitojë Izraelin

Presidenti i SHBA Joe Biden do ta vizitojë Izraelin të mërkurën, në një vizitë të rëndësishme të mbështetjes së SHBA. Sekretari amerikan i Shtetit, Antony ...

Mësimi nga sulmi i Hamasit: SHBA duhet ta njohë shtetin palestinez

Ajo që ndodhi në Izrael të shtunën nuk duhet ta befasojë askë.

Lufta Izrael - Hamas, shifrat e fundit të vdekjeve

Izraeli e ka granatuar Rripin e Gazës për të shtatën ditë radhazi, ndërkohë që kjo enklavë e rrethuar palestineze po përballet me një katastrofë humanitare ...

Arrihet marrëveshje për largim të të huajve nga Gaza

Egjipti, Izraeli dhe Shtetet e Bashkuara kanë arritur marrëveshje për t’i lejuar të huajt që janë në Gaza, të largohen përmes pikës kufitare Rafah drejt ...