Postet nga: sulmet

Ushtria ruse shkakton 'terror energjetik' në Ukrainë, dhjetë të vdekur në sulmet e fundit

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy i kërkoi Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara të veprojë kundër Rusisë lidhur me sulmet ajrore në infrastrukturën civile që i ...

Sky News: Rusia i ka paguar Iranit 140 milionë euro në këmbim të dronëve vdekjeprurës

Një avion ushtarak rus ka transportuar fshehurazi paratë dhe tre modele të municionit - një raketë antitank britanik NLAW, një raketë antitank amerikan Javelin dhe një raketë anti-aeroplan Stinger - ...

Reagimi i avokatit: Dënimet po promovojnë sulmet ndaj gazetarëve 

Publikimi i BIRN i cili tregon që gjykatat nuk i ndëshkuan me rrethana rënduese sulmuesit e gazetarëve, ka ngjallur edhe reagime në komunitet.

MEDIA-PRESS

Nevoja për rritjen e cilësisë në hetimin e sulmeve ndaj gazetarëve 

Një hulumtim i BIRN i publikuar së fundmi për sigurinë dhe ndëshkimet e krimeve ndaj gazetarëve ka ngjallur reagime tek sistemi i drejtësisë.

Rusia, sulme me raketa në disa qytete ukrainase - VIDEO

Rusia ka nisur sulme të reja me raketa, në “shkallë të gjerë” dhe sipas autoriteteve ukrainase objektiv kanë qenë centralet energjitike të vendit.

Gati tre vjet burg për pjesëmarrësin në sulmin ndaj Kapitolit

Një person nga Pensilvania u dënua të premten me gati tre vite burgim, pasi sulmoi një fotograf të agjensisë së lajmeve Associated Press dhe oficerët e policisë me ...

Sulme të reja godasin infrastrukturën në Kiev dhe qytete tjera

Sulme të reja ajrore kanë goditur Kievin dhe qytetet tjera ukrainase të martën, duke shënuar ditën e dytë me radhë që shënjestrohen zonat e banimit dhe ...

Ukraina: Kievi u sulmua me dronë kamikazë

Të paktën tri shpërthime janë dëgjuar të hënën në kryeqytetin ukrainas, Kiev, pas aktivizimit të sirenave.