Postet nga: statuti i asociacionit

VIDEO - PSD ‘ngrit një flamur me dy yje’ në oborrin e Qeverisë së Kosovës

Partia Socialdemokrate përmes një aksioni simbolik përballë qeverisë së Kosovës ka larguar flamurin e Kosovës dhe ka zëvendësuar atë me një flamur me dy ...

Zv.kryeministri i Maqedonisë së Veriut: E kam lexuar draftin e Ramës për Asociacionin, e mbështes

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi, ishte i ftuar këtë të shtunë në Euronews Albania ku foli në lidhje me situatën në Shkup, ku pritet ...

Konjufca: Drafti i Edi Ramës për Asociacionin, veprim i njëanshëm

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, tha se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka gabuar që u ka dorëzuar draft për Asociacionin e komunave me ...

Zëdhënësi i Qeverisë për draftin e Ramës: Nga Shqipëria presim mbështetje, ndërmjetësues kemi shumë

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu, ka reaguar në lidhje me deklaratën e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama i cili tha se ...

BE, e gatshme të organizojë takim ekspertësh për draft-statutin e Asociacionit

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak, pas përfundimit të vizitave në Kosovë dhe Serbi, e ka informuar përfaqësuesin ...

Sa draft-statute janë hartuar për Asociacionin?

Për jetësimin e Marrëveshjes për Asociacionin e komunave me shumicë serbe në Kosovë, që Prishtina dhe Beogradi arritën dhjetë vjet më parë, aktualisht ekzistojnë katë...

Avdullah Hoti: Qeveria të involvohet në hartimin e Statutit të Asociacionit

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë që Qeveria duhet të involvohej në hartimin e Statutit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe, e jo ta ...

Avni Arifi: Nuk kemi marrë draft për Asociacionin, secili mund të ëndërrojë lirshëm

Shefi i ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Avni Arifi, ka mohuar raportimet e mediave se ekipi menaxhues ka dërguar në Qeveri draft statutin e Asociacionit.